Bezpieczeństwo naszych klientów i pracowników jest dla nas priorytetem. W związku z sytuacją związaną z koronawirusem tymczasowo zawieszamy działalność naszego serwisu do 10.04.2020. W ważnych sprawach prosimy o kontakt mailowy na adres serwis@expertagd.pl — będziemy starali się na bieżąco odpowiadać na wiadomości.

Tabliczka znamionowa w urządzeniach AGD

Tabliczka znamionowa w urządzeniach AGD

Każda pralka, zmywarka, lodówka, piekarnik oraz inne urządzenia AGD czy też urządzenia elektryczne w ogóle posiadają tabliczkę znamionową. Znajdują się na niej najważniejsze informację pozwalające zidentyfikować urządzenie:

  • wiek
  • producent
  • numer seryjny 
  • model urządzenia
  • podstawowe parametry takie jak moc znamionowa, masa oraz warunki pracy
Mając te dane możemy jednoznacznie zidentyfikować urządzenie oraz dobrać pasujące do niego części. 

Jak wygląda tabliczka znamionowa?

Tabliczka znamionowa jest naklejką, najczęściej białą z czarnymi napisami. W niektórych urządzeniach np. zmywarkach marki Bosch jest ona w formie graweru. Każdy producent ma swoje własne oznaczenia i wygląd tabliczki różni się w zależności od marki oraz rodzaju urządzenia.

Gdzie szukać?

Jeżeli mamy jeszcze dokumenty urządzenia to często sprzedawcy jedną z naklejek umieszczają właśnie tam np. w instrukcji lub w karcie gwarancyjnej. W innym przypadku pozostaje nam szukać jej na urządzeniu.

Pralki

Zazwyczaj znajduje się po wewnętrznej stronie drzwiczek, w okolicach fartucha lub filtru. Czasami z boku lub z tyłu obudowy pralki.

Zmywarki

Na krawędzi drzwiczek u góry lub z boku. Z boku lub z tyłu obudowy.

Dodaj komentarz

Zamknij menu